wrapper

أخبار عاجلة

در زندان شیبان اهواز چه می‌گذرد؟ تشویق زندانیان به شرکت در جنگ سوریه


زندان شیبان یا مجتمع حرفه‌آموزی اهواز که قبلاً محل سکونت مهندسان و کارگران شرکت تکنوپروم اکسپورت روسی و سازنده نیروگاه برق رامین بوده است، متشکل از ۱۲ بنا و هر بنا دارای ۴ واحد است. بعد از انتهای کار مهندسان روسی در محل سازمان زندان‌ها یک سوله بزرگ و چند سالن به این مجموعه افزوده و آن‌ها را به زندان تبدیل کرده‌اند. این زندان بسیار بزرگ با چندین برج نگهبانی، در بیابان بیرون شهر واقع شده است.
“غذای زندانیان در شیبان به یک پیمانکار تحویل داده شده است. این جیره ناچیز غذایی با کیفیت بسیار پایین و به مقدار خیلی کم به زندانیان داده می‌شود، که توانایی سیری یک فرد را ندارد، همچنین حالت‌های مسمومیت غذایی همیشه پیش می‌آید که اگر به رعایت بهداشت یا کیفیت غذا اعتراضی انجام گیرد، او را به تبعید تهدید می‌کنند. یکی از زندانیان عرب به این دلیل به زندان الیگودرز تبعید شده است. اکثر زندانیان به دلیل کیفیت پایین غذا مجبور می‌شوند، غذای خود را از فروشگاه زندان تهیه کنند. زندانیان هزینه غذای خود را از طریق پولی که خانواده‌های آنها به حسابشان واریز می‌کنند تهیه می‌کنند. یک زندانی اگر در حساب خود پولی نداشته باشد غذای زندان او را خواهد کُشت. چندین مورد مسمومیت غذایی وخیم داشته‌ایم. اکثر زندانیان به دلیل آلودگی غذا به عفونت روده و سرطان مبتلا می‌شوند”.
یکی از زندانیان که در همین اواخر از زندان آزاد شده است، می‌گوید: از سپاه پاسداران افرادی آمده و با برخی از زندانیان و دارندگان احکام طولانی‌مدت بند یک سالن ۶ جلسه گرفته‌اند، در آخر جلسه گفته اند کسانی که مایل هستند جزء مدافعان حرم به سوریه اعزام شوند، تمام اتهامات و مدت حبس آنها حذف خواهد شد. او می‌گوید: بچه‌ها قبول نکردند اما شنیدم که از بند سرقتی‌ها افرادی به مدافعان حرم پیوسته‌اند.
متن کامل را بخوانید:

http://blog.iranrights.org/fa/3830/%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%B4%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D9%87-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D8%AF%D8%9F-%D8%AA%D8%B4%D9%88%DB%8C/