علامه حسینی در مصاحبه با روزنامهء الوطن چاپ بحرین:حزب الله لبنان، با اجرای اوامر ولی فقیه به کشور ما خیانت می کند. رژیم ایران مرتکب جنایت های زیادی علیه مخالفین خود شده است.

كانون2/يناير 04, 2015 349189

علامه حسینی در مصاحبه با روزنامهء الوطن چاپ بحرین:حزب الله لبنان، با اجرای اوامر ولی فقیه به کشور ما خیانت می کند.

رژیم ایران مرتکب جنایت های زیادی علیه مخالفین خود شده است.

 

الوطن البحرینیة:  جناب علامه سید محمد علی حسینی دبیرکل شورای اسلامی عربی، تحلیل شما از هجوم دبیرکل "حزب الله" به بحرین و برگزار کردن مراسم تقدیر از "علی سلمان"[ روحانی بحرینی وابسته به رژیم ایران که دولت بحرین اخیرآ او را به زندان انداخته است] چیست؟

علامه حسینی: دخالت و هجوم "حزب الله" به حکومت بحرین و سایر حکومت های شیخ نشین حوزهء خلیج فارس، پدیدهء جدیدی نیست. این حزب همچنانکه مشهور است نزدیکی زیادی به نظام ولایت فقیه دارد و رابطه اش با سایر حکومت ها را نیز براساس منافع نظام ولایت فقیه تنظیم کرده است. "حزب الله" مجری دستورات ولی فقیه است و به همین جهت حتی ما در لبنان مورد آزار آن قرار داریم. پس طبیعی است که عربستان و بحرین از او بیشتر آزار می بینند. سکوت در برابر دخالت های "حزب الله" علیه کشورهای عربی، آن را در دخالت هایش حریص تر می سازد. بنابراین سکوت در برابر این گروه جایز نیست و باید مانع آن شد.

 

به نظر من موضع گروه "حزب الله" لبنان در امتداد مواضع نظام ولایت فقیه است. هجوم این حزب به حکومت بحرین دلیلی است بر اثبات این نکته که این حزب علیه وطن خود فعالیت می کند و برعکس منافع ملی لبنان پیش می رود. این هجوم همچنین دلیلی است بر اثبات این نکته که "علی سلمان" با دشمنان بحرین همکاری دارد و به دستور ایران به اسم حقوق بشر و مسائل طایفه ای علیه بحرین فعالیت می کند تا از این طریق امنیت بحرین و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس را از بین ببرد.

 

الوطن البحرینیة: به نظر حضرتعالی اگر "علی سلمان" در ایران بود آیا می توانست بعنوان  یک مخالف رژیم، همان حرفهایی را که علیه دولت بحرین می زند علیه دولت ایران نیز اظهار کند؟ در چنین حالتی سرنوشت او چه می شد؟

علامه حسینی: در  ادامهء پرسش شما، اضافه می کنم که اگر قتل های زنجیره ای وزارت اطلاعات ایران که در اوایل دههء 90 قرن گذشتهء میلادی علیه روشنفکرن و هنرمندان و روزنامه نگاران ایرانی صورت گرفت، در بحرین رخ داده بود ایران و مزدوران آن چکار می کردند؟  قربانیان قتل های زنجیره ای وزارت اطلاعات دنبال سرنگونی خامنه ای و نظام ولایت فقیه نبودند. آنها افرادی خنثی بودند و فعالیت براندازی نداشتند بلکه در چارچوب قوانین نظام ولایت فقیه فعالیت می کردند. آیا اینگونه برخوردها در بحرین نیز صورت می گیرد؟ آیا دولت بحرین نیز مثل نظام ولایت فقیه افراد بیگناه را بدون دلیل دستگیر می کند و به زندان می افکند؟ آیا دولت بحرین مثل نظام ولایت فقیه مردم مخالف خود را اعدام می کند؟ هرگز اینطور نیست.

لازم است اشاره کنم که هر موردی از دستگیری و بازجویی که در بحرین پیش می آید در  روشنایی قانون و با احترام و حفظ سلامت و کرامت انسان انجام می گیرد. در حالی که رژیم ولایت فقیه هیچ حق و حقوقی برای دستگیرشدگان و مخالفین خود قائل نیست.

 

الوطن البحرینیة: چه پیامی برای شیعیان بحرین دارید؟

علامه حسینی: ما از برادران شیعهء خود در بحرین می خواهیم که مصالح ملی شان را بر تمام موضوعات دیگر مقدم بشمارند و بدانند که سرانجامِ مسیری که نظام ولایت فقیه تعیین می کند هلاکت است. این مسیر منجر به وضعی می شود که الآن در عراق و سوریه و لبنان شاهد هستیم. برادران بحرینی ما بدانند که نظام ولایت فقیه هیچ اهمیتی برای شیعه قائل نیست بلکه فقط در پی منافع حکومت و اهداف توسعه طلبانهء خویش است. الآن آتش فتنه ای را که این نظام در منطقه افروخته است همگی به وضوح مشاهده می کنیم.

بنابراین من از همینجا برادران شیعهء بحرینی خود را به هوشیاری دعوت می کنم تا فریب شعارهای دروغین خامنه ای را نخورند. شیعیان بحرین امروز مسئولیت تاریخی بزرگی دارند. آنها باید از دخالت نظام ولایت فقیه و "حزب الله" در  امور داخلی خود جلوگیری کنند و به آنها اجازه ندهند آرامش کشورشان را بر هم بزنند.

 

--