بیانیه جبهه دموکراتیک احواز در محکومیت جنایت ها در کوردستان

تشرين2/نوفمبر 21, 2022 58
تجاوز وحشيانه و ددمنشانه دولت ایران به شهرها و روستاهای کوردستان، بمباران کمپ های پناهندگان کورد و موشک باران مدارس کودکان در اقلیم کوردستان و موشک باران پایگاه های احزاب دموکرات کوردستان ، کشتار جمعی، اعدام زندانیان و جنایت هایی از این قبیل کوردستان را به منطقه بحران زده تبدیل کرده است و آمار خطرناکی را بدست جامعه جهانی منتقل کرده است.
 
 
فاجعه ای که طی بیش از دو ماه گذشته بر سر کوردستان و دیگر مناطق ملت های غیر فارس ساکن در جغرافیای ایران آمده است، به تنهائی مدعای جنايت عليه بشريت توسط دولت ایران است.
سرکوب های گسترده در طی این ده هفته و قتل عام سراسری در دزآب بلوچستان و شهرهای اقلیم کوردستان در ایران و دستگیری‌های متعدد در اقلیم الاحواز و آذربایجان و کوردستان و مرکز ایران که بعضی از این دستگیری‌ها در مناطق تورک و کورد به هزاران نفر می‌رسد، همه و همه حاکی از اين واقعيت است که جنايت عليه بشريت توسط دولت فاشیست و پان ایرانیست ایران قدمتی به درازای یک قرن دارد. 
 
ملت الاحواز عليرغم تمامی خسارت‌ها و هزینه ها و جنایاتی که تا کنون متحمل شده اند و بخصوص در طی سال‌های گذشته چون کشتار محمره و آوریل و نوارس و نیزار معشور و جنایت تشنگان خفاجیه و هزاران اعدامی سال‌های گذشته و شهادت عماد و عباس و دیگر شهیدان و بازداشتی ها و با درسگيری از تجارب گذشته، در انتظار فرصتهای مناسب برای به نمايش گذاشتن اراده خود درراه ساختن آينده ای بهتر هستند. 
بی گمان، خيزش اعتراضی اخير ملت های غیر فارس در ايران و اراده  آنان برای رهائی از چنگال استبداد و اشغالگری راه پيوند مبارزاتی ميان تمامی این ملت ها، برای رهایی از چنگال استعمارگر فارس و شوونیسم سیستماتیک و رسیدن به آزادی و استقلال سرزمین ها و ملت های خود بيش از هرزمان ديگر هموار شده است.
 
بر اساس این اتفاقات و مبنای ارزش‌های انسانی در راه رسیدن به آزادی ، جبهه دموکراتیک احواز جنایت های دولت ایران در کوردستان ، آذربایجان و بلوچستان را محکوم نموده و این اقدامات و کشتارها و ژنوسایدها را دلیل دیگری در مجرم شناختن این دولت فاشیست میداند و از جامعه جهانی خواستار دخالت فوری و ورود میدانی به مناطق بحران زده و جنایت زده می‌باشد.
 
جبهه دموکراتیک احواز
۲۱ نوامبر ۲۰۲۲